Menu

Farba Gruntująca. Po co ona?!

9 lipca 2019 - Oferta naszego sklepu
Farba Gruntująca. Po co ona?!

Co to w ogóle jest ta farba podkładowa lud gruntująca, w zależności, która nazwa bardziej Ci pasuje?? Krótko mówiąc jest to farba pomieszana z gruntem w proporcji, różnej bo żadna fabryka wam nie poda takich informacji gdyż to jest tajemnica produkcji.

Ale czy nie da się jej zrobić samemu?? Da się. Bierzemy grunt oraz farbę i mieszamy je ze sobą, tylko po co?! ani to nie wychodzi nas taniej, a do tego jeżeli chcemy zrobić podkład jednolity więcej niż jedną 10 L puszkę musimy mieć coś czym odmierzymy proporcję albo wiadro, w którym wymieszamy nasze składniki ( A z własnych doświadczeń wiemy, że z 10 L puszki nie uda ci się podzielić jej np. na 5 L x 1 i 2,5 L x 2. Czemu? bo zawsze ma się stratę na przelewaniu farba im więcej razy przelewasz masz większa stratę). A do tego jeszcze cały bałagan przy mieszaniu.

Więc naszym zdaniem nie warto kombinować tylko wybrać wybrać farbę gruntującą oferowaną przez producentów taką jak Bolix Primer widoczny na zdjęciu obok. Ponad to dostajemy zawszę produkt tej samej jakość lepszej bądź gorszej w zależności od firmy.
Własnie od czego zależy jakość Podkładu??

Własnie od czego zależy jakość Farby Podkładowej??
Głównie jest to z nimi tak samo jak jakością farb w zależności ile producent użyje związków stałych takiej jak biel tytanowa i jaką żywicę zdecyduję się wybrać na bazę. W tym przypadku jeszcze dochodzi grunt od którego zależy moc penetracji podkładu. Więc tak samo jak grunty i farby są lepsze i gorszę tak samo i tutaj mamy, a co za tym idzie podkłady różnią się ceną ale w wielu przypadkach za ceną idzie również jakość ale to nie jest reguła.

Co Nam Daje Farba Gruntująca?

Czy takiego rodzaju farb trzeba używać? czy są lepsze od normalnych gruntów?? Na te pytania już wam odpowiadamy.
Zaczynając od ostatniego pytania, farby podkładowe zalecane są do:

podłoży: cementowych ,cementowo-wapiennych, płyt gipsowo-kartonowych , cementowo-gipsowych, gipsowych. Ale jeżeli podłoże jest bardzo wysuszone w tym przypadku wybrał bym do gruntowania normalne mleczko gruntujące. Bo taka farba najlepiej się sprawdza do przemalowywania mocnych kolorów na lżejsze. Głównymi zaletami takih gruntów można wymienić:

Ostatnie zdanie podsumowujące. Naszym zdanie warto używać Farb Gruntujących choćby tylko dla tego aby zabezpieczyć się przed przykrymi niespodziankami, których możemy uniknąć używając własnie tego typu farb.